Oferta na pozycjonowanie – ryzyko wpisane w umowę

Wątpliwe oferty na pozycjonowanie stron

 

Tutaj dowiesz się m.in: Jak wybrać firmę od pozycjonowania ? Z jaką firmą podjąć współpracę w pozycjonowaniu stron ? Jak wygląda proces pozycjonowania stron, czego i jakich ofert pozycjonowania unikać ? Oraz pozycjonowanie stron jakie są koszta.

Pozycjonowanie stron – uwaga na oferty

Ostatnio zadzwoniła do mnie Pani z firmy informatycznej zajmującej się pozycjonowaniem. Zaproponowała pozycjonowanie strony na kilka fraz – jakie ? niestety do tego etapu nie doszliśmy w rozmowe.

Metody pozyskiwania klientów firm pozycjonerskich

Zapytałem w jaki sposób pozycjonują oraz czy posiadają portfolio – jednoznacznie stwierdziła że „przecież nasze strony stoją wysoko w google” (zrozumiałem że chodzi Pani o : nie ma się czym przejmować – bo na pewno znają się na swojej pracy).

Filtr i problemy w pozycjonowaniu

Zapytałem nieśmiało co w takim przypadku kiedy strona złapie filtr – licząc na to że uzyskam częściowo informacje na temat sposobów pozycjonowania, ku mojemu zaskoczeniu otrzymałem informację – „no niestety ryzyko zawodowe”. Czyli gdybym się skusił na ofertę pozycjonowanie odbywało by się jakkolwiek byle dobić do upragnionego top10, a w przypadku filtra to ja mam problem. Co mają powiedzieć Klienci którzy nie znają się na ‚rzeczy’ ? kolejne pieniądze płacą za niewiedzę i dziwne tłumaczenia zawiłości ?

 

Kolejna oferta pozycjonowania stron

Dziś lub wczoraj wpadł mi w ręce mail od firmy :

„Być może nie wiesz, że:
+ 1 pozycja w Google to aż 42,3% kliknięć
+ Zmiana wyglądu strony i rozmieszczenia elementów, mogą poprawić sprzedaż o 300%. Wiele nawet „ładnych” stron ma zupełnie  złe i pogarszające konwersję (sprzedaż) rozmieszczenie elementów na stronie.
+ 90% firm źle dobiera słowa (frazy kluczowe) do pozycjonowania,
bardzo wiele firm tworzących serwisy WWW popełnia kardynalne błędy, przez które „podcinają Ci skrzydła” od samego   początku,
+ wiele firm to tzw. firmy gimnazjalistów (bez wykształcenia i wiedzy), co oznacza, że przy pomocy przestarzałego programu tworzą oni niebezpiecznie i zupełnie nieskuteczne linki spamerskie, co od 2011 przestało działać. U nich czekasz w nieskończoność na rezultat, a klienci uciekają do Twojej konkurencji.”
 
 

Nasuwa się od razu kwestia dobrze, pokażcie mi jak to robicie – jeżeli mnie przekonacie to macie moje uznanie – wchodzę w to. Któż nie chce mieć „aż 42,3% kliknięć więcej” ?

Strona internetowa firmy pozycjonerskiej

Wchodzimy na stronę i poraża nas od razu jej warstwa wizualna – leży i woła o jakikolwiek szablon bo ten który ma wygląda na przerobione na dwóję zadanie domowe gimnazjalisty. Ale ok, idziemy dalej przecież to firma SEO więc może się nie znają, może nie wiedzą że współczynnik odrzuceń strony oraz jej ‚ładność’ to też czynnik który może nie w sposób bezpośredni wpływa na pozycję ale jest istotny.

Zagłębiając się w lekturę, czytamy białe na czerwonym treści z których to dowiadujemy się że :

 • bezpieczne pozycjonowanie, które stosuje firma zapewni nam sukces –
 • stosowne banerki ze strzałkami pokazującymi wzrost pozycji i to 3x taniej niż konkurencja,
 • możemy nawet płacić optymalnie czy w ramach abonamentu czy za 30zł od frazy, brzmi coraz lepiej…
 • baa jest nawet filmik z youtube w którym przez całe 3 minuty jego trwania możemy dowiedzieć się wszystkiego na temat pozycjonowania opartego na bezpiecznych technikach.
 • powodzenie  zapewnią nam dobrej jakości artykuły – unilany kontent który nie jest splagiatowany,
 • źle nam zrobią spamerskie linki, źle dobrane słowa kluczowe, brak zawartości na stronie i złe URLe
 • kupa teorii na temat : np. page rank – który używany jest do oceny stron, co to jest konwersja, link, etc…
 • gdy serwis jest za dobry to też nie dobrze,

Wszystko wygląda świetnie, firma wie o czym pisze, ale  chwila …. stop ….. podstawowe pytanie : dlaczego nie stosujemy tego u siebie ? bo mamy grafik wypełniony po brzegi ? bo nie zależy nam na byciu w TOP bo klienci sami się pchają ? ciężko wyczuć, powiem szczerze że nie wymyśliłem …. ale jeżeli coś sprzedaję to chcę pokazać że to o czym pisze jest tym co robię, pozycjonujemy bezpiecznie – to super fantastycznie ale cała strona wygląda jak zlepek ostatnio przeczytanych njusów z innych speców :

 1. po wejściu na stronę – nikt normalny jej nie przewinie w dół – wygląda jak strona przejściowa dla frazy chwilówka,
 2. upchane słowa klucze w menu np. pozycjonowanie wrocław katowice opole, pozycjonowanie warszawa, – przecież spam dotyczył tylko profilu linków,
 3. n(ta) ilość powtórzeń pozycjonowanie google w nagłówkach,
 4. naturalne linkowanie wewnętrzne na słowo : pozycjonowanie google cennik – pomijając że ciężko zobaczyć treść linku (te metody bezpieczne),
 5. naturalne nazwy podstron np : seopricelistseopricingpackagesandlocalseopricing, pozycjonowaniegoogle, ale też chyba dla zmyły algorytmu takie rzeczy: index.php?id=6565
 6. strona dostępna pod adresem domena i domena/index.php, domena/index.html, domena i www.domena – zapewne chodzi o zwiększenie tresci witryny – dostępna aż pod czterema adresami,
 7. przyjazne treści, unikalne, które zapewnią nam długowieczność w TOP – podstrony z 3-4 zdaniami w tym brak altów dla grafik,

Na koniec należy powiedzieć że samo pozycjonowanie to inaczej chęć podniesienia sztucznie swojej pozycji, a to sprzeczne z wytycznymi Google stąd nie można robić tego bezpiecznie, jest to bowiem balansowane na granicy pomiędzy wytycznymi.

I jeszcze jedno – firma projektuje strony więc początkowe założenie jest błędne znają się – tylko w takim razie bez butów chodzą, ale na pewno dla swoich Klientów oferują :

„Wykonany profesjonalnie serwis, który ma:
– przyjazną dla wyszukiwarek strukturę,
– jest użyteczny dla internautów,
– posiada atrakcyjny wygląd.”

 

Oferta pozycjonowania stron z gwarancją top3

A tym razem kolejna oferta na pozycjonowanie ale uwaga poparta gwarancją. Temat maila oczywiście pytanie czy firma jest w top…. zainteresowany klikam i widzę mailing w kolorach googla, logo google – u samej góry RAPORT-TOP10 … brzmi to to poważnie.
 
Brzmi … tym bardziej że do tej pory oferty były z paniami w okularach, lub bez czy z wykresami wizualizującymi ‚skok’ w SERPach – a ta, pierwsza wzbudzająca zaufanie bo budująca wizerunek swojej oferty na firmie którą odbiorca zna i dobrze kojarzy – czy to dopuszczalne ? poniżej screen:
oferta pozycjonowania stron z gwarancja
Oferta pozycjonowania stron z gwarancją TOP10
 

„Wiemy jak wielkie znaczenie ma dla Państwa inwestycja w e-biznes, dlatego pragniemy poinformować, iż nasze usługi objęte są GWARANCJĄ. „

i do tego :

„Co więcej, 3 miesiące są zupełnie za darmo”

 
 

Cennik pozycjonowania stron www

Czy istnieje możliwość wyceny bycia w TOP10, czy pozycjonowanie się opłaca i ile kosztuje.

Tak można wycenić pozycjonowanie w zależności od fraz i ich konkurencyjności. Jednak samo pozycjonowanie to praca kilku osób / działów, to przede wszystkim rozbudowa strony internetowej pod te frazy, to zatrudnienie copywritera oraz promocja strony. Pozycjonowanie to nie tylko samo zdobywanie linków ale głównie praca ze stroną nad przygotowaniem jej na nowe lub istniejące frazy kluczowe.

Cena zależeć będzie głównie od ilości pracy nad stroną by zoptymalizować ją / a właściwie wybrane podstrony / pod te frazy. W skład wchodzić będzie przebudowa strony lub jej rozbudowa, optymalizacja SEO i techniczna, przygotowanie treści.

5ta1px

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *